
Bioscoop van de Verbeelding
Een muzikale spotlight op het grootste orkest ter wereld; het omgevingsgeluid
Kunst ligt al besloten in de wereld om je heen, je moet het alleen nog zien. Met de Bioscoop van de Verbeelding worden ogenschijnlijk alledaagse geluiden de kern van de magie van een voorstelling waardoor het publiek met verwondering en nieuwe waardering kan kijken naar hun eigen omgeving. In De Bioscoop van de Verbeelding klinken speciaal gecomponeerde concerten voor bijvoorbeeld snelwegen, bouwplaatsen, de zee of het bos. Door het podium precies op de juiste afstand op te bouwen gaat het omgevingsgeluid een spannend samenspel aan met de muziek en andersom. Dit gegeven bouwt verder door op onze film-zonder-beeld maakvorm die we gedurende de afgelopen jaren ontwikkelden. Omgevingsgeluiden krijgen daarbij een poëtisch aandeel in muzikale vertellingen waardoor er unieke beelden voor ieders geestesoog verschijnen. Wij zetten een muzikale spotlight op de omgeving en geven het grootste orkest ter wereld; het omgevingsgeluid, een cruciale rol.
Ontwikkeling van het podium
Het beeld hiernaast is een in 2020 door Ellen Klever gemaakt ontwerp, helaas is de bouw van het podium, met een spinnenweb als basis, is nog niet begonnen vanwege een veelvoud aan omstandigheden waar we jullie niet mee willen lastig vallen..waaronder natuurlijk de Corona crisis. We hebben het even moeten laten rusten, om te kijken óf en op welke manier we onze droom in deze nieuwe tijd kunnen realiseren.
Wij willen met onze group kunst midden in het leven maken, zoals onze eerdere producties Playing New York en Chapman for President. Maar dat leven neemt natuurlijk regelmatig onverwachte wendingen waar we ons op moeten aanpassen. We zoeken daarbij steeds naar de balans tussen “The Show Must Go On” en het maken van voorstellingen waar we achter staan.
Omdat we veel waarde hechten aan dit eerste concert ooit in de Bioscoop van de Verbeelding, en dit door zo velen gesteunde podium in zijn volle glorie tot zijn recht willen laten komen, hebben we besloten het nog uit te stellen.
Maarrrrrrr zoals jullie gewend zijn van ons komt van uitstel absoluut geen afstel en komen we met een nieuwe datum en een verpletterende voorstelling!

Succesvolle crowdfunding campagne via Voordekunst
Dankzij 107 donaties die samen € 10.010 opleverden kregen wij de mogelijkheid om de bioscoop te realiseren.
We zijn onze crowdfunders enorm dankbaar voor de steun en.. alvast ook voor het grote geduld!!
Op dit moment onderzoeken we wat de meest duurzame manier is om deze bioscoop van de verbeelding te realiseren!
I
Het contrapunt van geluidsafval
Geluid is vaak een restproduct. De trein moet van A naar B, dat is het doel, maar hij maakt daarbij geluid. Geluid waar je last van kunt hebben, maar wat ook getransformeerd kan worden… Gerecycled naar een verhaal..
Deze verhalen willen we vertellen met de Bioscoop van de Verbeelding.
In 2013 gaf de Eef van Breen Group een TED talk over deze vorm van recycling. KLIK op het plaatje rechts om deze te zien.
“We are surrounded by incredible numbers of sounds. Some of these sounds are usefull, like the horn of a car or the noise of a telephone, others seem utterly useless. We refer to useless sounds as soundpollution, examples are numerous: carsounds, airplanes, construction sounds or the conversations of strangers. Loud sounds, although extremely present, do not carry a lot of energy. The soundenergy of a trumpet will not even light up a l.e.d-lamp and all the sounds of a large industrial area together create just about enough energy to light up a normal light bulb. The musicians of the Eef van Breen group have a new idea how to create energy from soundpollution and give soundpollution an effective place in our lives.“


